Παρασκευή, 12 Ιουνίου 2015

Το πρόγραμμα του Φεστιβάλ Πηνειού 2015

Από Larissa Kid   Την     Εκδηλώσεις 0 σχόλια


Το Φεστιβάλ Πηνειού αλλάζει και αποκτά έναν αέρα ευρωπαϊκό.

από τις 18 έως τις 21 Ιουνίου

Η είσοδος σε όλα τα δρώμενα είναι ελεύθερη στο κοινό.

Κατά τη διάρκεια των εκδηλώσεων του Φεστιβάλ Πηνειού και σε συνεργασία με την Εθελοντική Ανθρωπιστική Δράση «ΑΝΘΡΩΠΟΜΑΝΙΑ» θα πραγματοποιείται συλλογή τροφίμων μακράς διαρκείας, ειδών πρώτης ανάγκης και ειδών παντοπωλείου για την ενίσχυση των απόρων συμπολιτών μας που εξυπηρετούνται καθημερινά από το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Λαρισαίων.

ΠΕΜΠΤΗ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ Α΄ – κεντρική γέφυρα
19:30-20:15 Σχολή Ηλεκτρικής Κιθάρας Δ.Ω.Λ.
20:15-21:00 Starfish Taxi
21:00-21:45 Brasilentina
21:45-22:30 Blues Trackers
22:30-00:00 Μαριέττα Φαφούτη

ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ Β΄ – πεζογέφυρα
19:00-19:30 BulletProof Notes
19:30-20:15 State of Mind
20:15-21:00 Mr Pulse
21:00-21:45 Astro-Not IV
21:45-22:30 Electro Vampires
22:30-00:00 ‘RoundLights

ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΑΚΙ
18:00-21:00 Σύλλογος Φίλων του Πηνειού, Δίχως Ωμέγα // Πηνειός… σαν παραμύθι
21:30-22:30 Γαλλικό Ινστιτούτο Λάρισας, Corfu Festival, ΕΚΚ Γαλλίας // Προβολή ταινιών μικρού μήκους

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ – κεντρική γέφυρα
18:00-21:30 Νέα Ακρόπολη // Εργαστήρι χειροτεχνίας Origami
18:00-21:00 Σωματείο Εικαστικών 8 // Χαρτονένια πολιτεία των πουλιών
18:00-21:00 Σωματείο Εικαστικών 8 // Εικαστικό ένδυμα
19:00-21:00 ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ // Η διαφορετικότητα μέσα από τα χρώματα
19:00-22:00 Λέσχες Πολιτισμού // Action Painting

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ – σκάλα κεντρικής γέφυρας
18:30-22:00 Φωτογραφική Ομάδα f+ // Camera Obscura
19:00-20:00 Φωτογραφική Λέσχη Λάρισας // Η τεχνική της φωτογραφίας

ΧΟΡΟΑΘΛΗΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ – λιμανάκι
18:00-18:45 Larissa Fitness // Hatha Yoga
18:45-19:30 Larissa Fitness // Extreme Body
19:30-21:30 Παραδοσιακοί Χοροί // ΕΣ Λιβαδίου, ΕΣ Αμπελοκήπων Λάρισας, Σύνδεσμος Βορειοηπειρωτών
Θεσσαλίας, Χορευτικό Τμήμα Δήμου Κιλελέρ, Λέσχες Πολιτισμού
21.30-22.00 Εν Σώματι // Fitness Piloxing
22.00-22.30 Εν Σώματι // Fitness – Capoeira

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ
18:00-21:00 Α.Σ. Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Δύναμη Λάρισας // Επιτραπέζια Αντισφαίριση
18:00-21:00 Α.Σ. Πολυδάμας Παγκρατιαστής // Γνωριμία με το Παγκράτιο
18:00-21:00 Χόριππος, Ιππικός Όμιλος Λάρισας // Ιππικές δραστηριότητες
18:30-21:00 Ποδηλατικές Δράσεις Λάρισας «Μια Λουρίδα» // Εκμάθηση ποδηλάτου για μικρούς και μεγάλους
19:00-21:30 A.P.La // Ασκήσεις Διαχείρισης καθημερινού άγχους

ΑΛΛΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ
18:00-22:00 Αδέσποτοι Εθελοντές Λάρισας // Τα δικαιώματα των ζώων – παιχνίδια γνώσεων
20:00 Ποδηλατικός Αθλητικός Σύλλογος «Πηνειός» // Παραποτάμια Εκπαιδευτική Ποδηλατοβόλτα
(εκκίνηση: κεντρική γέφυρα – λιμανάκι)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ Α΄ – κεντρική γέφυρα
19:30-20:15 Μουσικό Σχολείο
20:15-21:00 Συμφωνική Ορχήστρα Νέων Δ.Λ.
21:00-21:45 Under Cover Band
21:45-22:30 Opera Chaotique
22:30-00:00 Encardia

ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ Β΄ – πεζογέφυρα
19:30-20:15 Σαράκης
20:15-21:00 Old Man Talking
21:00-21:45 Solar Dub
21:45-22:30 Space Cowboy
22:30-00:00 Boogie Rockaz

ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΑΚΙ
20:20-20:50 Ομάδα Χοροθεάτρου OFF ART // Σύνταγμα
21:00-23:00 Γαλλικό Ινστιτούτο Λάρισας, CNRS Γαλλίας // Προβολή ντοκιμαντέρ: Νερό

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ – κεντρική γέφυρα
18:00-21:00 Σωματείο Εικαστικών 8 // Χαρτονένια πολιτεία των πουλιών
18:00-21:00 Σωματείο Εικαστικών 8 // Εικαστικό ένδυμα
19:00-21:00 Λαογραφικό Μουσείο Λάρισας // Αναβίωση της τυποβαφικής τεχνικής των σταμπωτών
19:00-22:00 Δημοτική Πινακοθήκη Λάρισας // Στήλη… χρώματος!

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ – σκάλα κεντρικής γέφυρας
18:30-20:00 Φωτογραφική Ομάδα f+ // Βασικές Αρχές Φωτογραφίας – σεμινάριο για παιδιά
18:30-22:00 Φωτογραφική Ομάδα f+ // Camera Obscura
20:00-22:00 Φωτογραφική Λέσχη Λάρισας // Φωτογράφιση επισκεπτών

ΧΟΡΟΑΘΛΗΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ – λιμανάκι
18:00-18:30 Larissa Fitness // Cardio Concept
18:45-19:15 Larissa Fitness // Functional Animal Movement
19:30-20:00 Εν Σώματι Fitness // Yoga
20.00-21.00 Εν Σώματι Fitness, Λέσχες Πολιτισμού // Zumba Kids – Zumba ενηλίκων
21.20-21.20 Burn the Floor // Αφιέρωμα στον Ελληνικό Κινηματογράφο

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ
18:00-21:00 Α.Σ. Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Δύναμη Λάρισας // Επιτραπέζια Αντισφαίριση
18:00-21:00 Α.Σ. Πολυδάμας Παγκρατιαστής // Γνωριμία με το Παγκράτιο
18:00-21:00 Ναυτικός Όμιλος Λάρισας // Παιχνίδια με νερό
18:00-21:00 Χόριππος, Ιππικός Όμιλος Λάρισας // Ιππικές δραστηριότητες
18:30-21:00 Ποδηλατικές Δράσεις Λάρισας «Μια Λουρίδα» // Εκμάθηση ποδηλάτου για μικρούς και μεγάλους

ΑΛΛΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ
18:00-22:00 Αδέσποτοι Εθελοντές Λάρισας // Τα δικαιώματα των ζώων – παιχνίδια γνώσεων
19:00-21:30 A.P.La // Φτιάχνω σπιτικά βάμματα από βότανα
20:00 Ακαδημία Ποδηλασίας Δήμου Λαρισαίων // Ποδηλατοπορεία από νηπιακούς ποδηλάτες
(εκκίνηση: μετά την πεζογέφυρα – χώρος αλόγων)

ΣΑΒΒΑΤΟ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ Α΄ – κεντρική γέφυρα
19:30-20:15 Fagus
20:15-21:00 Blues & Tonic
21:00-21:45 Version 3.1
21:45-22:30 Blue Matter
22:30-00:00 Baildsa

ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ Β΄ – πεζογέφυρα
19:00-19:30 Regular
19:30-20:15 Nerom x Verse
20:15-21:00 Mistline
21:00-21:45 Μαύρος Γάτος
21:45-22:30 ΓΚΔ
22:30-00:00 Renovatio

ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΑΚΙ
18:00-20:00 Θεατρική Ομάδα Σκοινί-Κορδόνι // Ο Ποιητιτής και οι μύθοι που σκαρώσαν παραμύθι
21:00-23:30 Γαλλικό Ινστιτούτο Λάρισας, Phillippe Laferrière // Εικαστική Performance: Αγορά

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ – κεντρική γέφυρα
18:00-21:00 Σωματείο Εικαστικών 8 // Χαρτονένια πολιτεία των πουλιών
18:00-21:00 Σωματείο Εικαστικών 8 // Εικαστικό ένδυμα
19:00-20:00 Σύλλογος Ανέργων Ηλιαχτίδα // Κατασκευή βραχιολιού μακραμέ
19:00-21:00 Λαογραφικό Μουσείο Λάρισας // Αναβίωση της τυποβαφικής τεχνικής των σταμπωτών
19:00-22:00 Δημοτική Πινακοθήκη Λάρισας // Στήλη… χώματος!

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ – σκάλα κεντρικής γέφυρας
18:30-20:00 Φωτογραφική Ομάδα f+ // Βασικές Αρχές Φωτογραφίας – σεμινάριο για εφήβους
18:30-22:00 Φωτογραφική Ομάδα f+ // Camera Obscura
20:00-22:00 Φωτογραφική Λέσχη Λάρισας // Προβολή της φωτογράφισης επισκεπτών και συζήτηση

ΧΟΡΟΑΘΛΗΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ – λιμανάκι
17:00-00:00 Dancing for a good cause // 4ος Πανελλαδικός Μαραθώνιος Χορού

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ
09:30-11:30 Ομ Γιόγκα Στούντιο // Γιόγκα για μικρούς και μεγάλους
18:00-21:00 Α.Σ. Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Δύναμη Λάρισας // Επιτραπέζια Αντισφαίριση
18:00-21:00 Α.Σ. Πολυδάμας Παγκρατιαστής // Γνωριμία με το Παγκράτιο
18:00-21:00 Ναυτικός Όμιλος Λάρισας // Σεμινάριο Α’ Βοηθειών ενόψει καλοκαιρινής περιόδου
18:00-21:00 Χόριππος, Ιππικός Όμιλος Λάρισας // Ιππικές δραστηριότητες
18:30-21:00 Ποδηλατικές Δράσεις Λάρισας «Μια Λουρίδα» // Εκμάθηση ποδηλάτου για μικρούς και μεγάλους

ΠΑΡΑΠΟΤΑΜΙΟ ΓΗΠΕΔΟ BEACH ΒΟΛΕΪ & ΒEACH SOCCER
18:30-21:30 Τμήμα Αθλητισμού Δήμου Λαρισαίων // Αγώνες Beach βόλεϊ και Βeach soccer

ΑΛΛΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ
11:00 Καλλιτεχνική ομάδα OMBRE // Δημιουργία τοιχογραφίας-graffiti
18:00-22:00 Αδέσποτοι Εθελοντές Λάρισας // Διαγωνισμός καλύτερου κατοικιδίου

ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ Α΄ – κεντρική γέφυρα
20:15-21:00 Ορχήστρα Παραδοσιακής Μουσικής Σ.Ω.Λ.
21:00-21:45 ΣουΝαΤζου
21:45-22:30 Βαλιάκας και Ιδανικοί
22:30-00:00 Χειμερινοί Κολυμβητές

ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ Β΄ – πεζογέφυρα
19:00-19:30 Rock Μπάντα Σ.Ω.Λ.
19:30-20:15 Near Mind
20:15-21:00 Portrait of my Failure
21:00-21:45 Barber Shop
21:45-22:30 Screaming Dead Balloons
22:30-00:00 Tuber

ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΑΚΙ
18:30-19:30 ΣΜουΘ, Σκηνοβάτης // Μελωδένια Πολιτεία
21:00-23:30 Γαλλικό Ινστιτούτο Λάρισας, CNRS Γαλλίας // Προβολή ντοκιμαντέρ: Ποτάμι

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ – κεντρική γέφυρα
18:00-21:00 Σωματείο Εικαστικών 8 // Χαρτονένια πολιτεία των πουλιών
18:00-21:00 Σωματείο Εικαστικών 8 // Εικαστικό ένδυμα
19:00-20:00 Σύλλογος Ανέργων Ηλιαχτίδα // Κατασκευή βραχιολιού μακραμέ
19:00-22:00 Λέσχες Πολιτισμού // Κατασκευή ψαριών του ποταμού

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ – σκάλα κεντρικής γέφυρας
18:30-20:00 Φωτογραφική Ομάδα f+ // Βασικές Αρχές Φωτογραφίας – σεμινάριο για εφήβους
18:30-22:00 Φωτογραφική Ομάδα f+ // Camera Obscura

ΧΟΡΟΑΘΛΗΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ – λιμανάκι
18:00-18:35 Larissa Fitness // Cardio
18:35-19:00 Larissa Fitness // Yoga Flow
19:00-19:50 Λέσχες Πολιτισμού // Zumba Kids
20.00-20.30 Εν Σώματι Fitness // Pilates
20.30-21.00 Εν Σώματι Fitness // Brazil
21:00-21.30 Εν Σώματι Fitness // Piloxing
21.30-00.00 Independance Studio // Ταξίδι στις μουσικές της Λατινικής Αμερικής

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ
18:00-21:00 Α.Σ. Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Δύναμη Λάρισας // Επιτραπέζια Αντισφαίριση
18:00-21:00 Α.Σ. Πολυδάμας Παγκρατιαστής // Γνωριμία με το Παγκράτιο
18:00-21:00 Ναυτικός Όμιλος Λάρισας // Μαθαίνουμε για το πόλο
18:00-21:00 Χόριππος, Ιππικός Όμιλος Λάρισας // Ιππικές δραστηριότητες
18:30-21:00 Ποδηλατικές Δράσεις Λάρισας «Μια Λουρίδα» // Εκμάθηση ποδηλάτου για μικρούς και μεγάλους

ΑΛΛΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ
18:00-22:00 Αδέσποτοι Εθελοντές Λάρισας // Σκύλοι & Γάτες: Γιορτή υιοθεσίας
18:30-20:00 Ακαδημία Ποδηλασίας του Δήμου Λαρισαίων // Γνωριμία με το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής

Ολοήμερος Διαγωνισμός Φωτογραφίας με θέμα «Μουσική» από το Διαδικτυακό Φωτογραφικό Περιοδικό fmag

0 σχόλια:

Διαφήμιση

Φόρμα επικοινωνίας

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

Μείνετε ενημερωμένοι μαζί μας...

Ακολουθήστε το LarissaKid
LarissaKid LarissaKid LarissaKid LarissaKid LarissaKid
Γραφτείτε στο newsletter...
© 2014 LarissaKid. WP Mythemeshop
Powered by Blogger.
back to top