Δευτέρα, 24 Νοεμβρίου 2014

Πρόγραμμα Εκδηλώσεων του «Μύλου των Ξωτικών»

Από Larissa Kid   Την     Εκδηλώσεις 0 σχόλια

Ανακοινώθηκε και επίσημα το πρόγραμμα των εκδηλώσεων στο Μύλο των Ξωτικών στα Τρίκαλα.

Διαλέξτε την ημέρα που θα πάτε, έτσι ώστε να δείτε και κάποιες από τις εκδηλώσεις.

Ο Μύλος των Ξωτικών θα λειτουργεί καθημερινά από τις 28 Νοεμβρίου μέχρι τις 4 Ιανουαρίου από τις 10:00 το πρωί μέχρι τις 22:00 το βράδυ. Τα σχολεία μπορούν να επισκέπτονται τον χώρο από τις 08:00 το πρωί!

Μπορείτε να βλέπετε Ζωντανά το Μύλο των Ξωτικών από εδώ. Η μετάδοση θα γίνεται τις καθημερινές από 10:00 εώς 14:30 και από 17:30 εώς 22:00 και τα Σαββατοκύριακα από 10:00 εώς 22:00.

Πρόγραμμα

Παρασκευή, 28 Νοεμβρίου
19:00 - Ο ζογκλέρ Pepe Peperonious διασκεδάζει μικρούς & μεγάλους
19:30 - Live Saxophone

Σάββατο, 29 Νοεμβρίου
11:30 - Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Πλαταμώνα – Χορωδία & Ορχηστρικό σύνολο
12:30 - Pepe Peperonious – Ζογκλερικές και ακροβατικές τέχνες
14:00 - Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 5ου Δημ. Σχολείου Χαλκίδας – Μοντέρνος Χορός
17:15 - Πολιτιστικός Σύλλογος Ν.Μαδύτου Δ.Βόλβης – Χριστουγεννιάτικες Μελωδίες
18:00 - X-Saltibangos – Αφήγηση με τεχνικές τσίρκου και μάσκες
19:30 - Τα σύμπαντα γιορτάζουν - Χριστουγεννιάτικη μουσική βραδιά με την Δημοτική Φιλαρμονική & Δημοτική Χορωδία

Κυριακή, 30 Νοεμβρίου
11:00 - Show με τεράστιες σαπουνόφουσκες
12:00 - X-Saltibangos – Τρομερός εχθρός του Χ.Μπουκάι με τεχνικές τσίρκου
13:00 - Κέντρο ξένων Γλωσσών Linguaplus – Χριστουγεννιάτικα τραγούδια
18:30 - Επίσημη Τελετή Έναρξης

Δευτέρα, 1 Δεκεμβρίου
18:30 - Show με ταχυδακτυλουργικά κόλπα

Τρίτη, 2 Δεκεμβρίου
18:15 - Ο Παιχνιδιστής της Στέγης – Παιχνίδια δημιουργικότητας μέσα από τις τέχνες – Σβούρα Σβούρα & UPMESS

Τετάρτη, 3 Δεκεμβρίου
18:00 - Με μια μεγάλη παρέλαση οι πρωταγωνιστές του Μύλου κατευθύνονται στην κεντρική πλατεία για να ανάψουν το δέντρο της πόλης

Πέμπτη, 4 Δεκεμβρίου
10:00 - Το Glossomobil σας προσκαλεί σε ένα μαγικό ταξίδι αισθήσεων… επί σκηνής – Γερμανικά σε κίνηση με μουσική, παιχνίδια ερωτήσεων κ.α.
17:00 - Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Αγναντερού – Παραδοσιακό χορευτικό
17:30 - Το Glossomobil σας προσκαλεί σε ένα μαγικό ταξίδι αισθήσεων… επί σκηνής – Γερμανικά σε κίνηση με μουσική, παιχνίδια ερωτήσεων κ.α.
19:00 - Χορός που όλους τους χωρεί – ΤΕΦΑΑ Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Παρασκευή, 5 Δεκεμβρίου
10:00 - Το Glossomobil σας προσκαλεί σε ένα μαγικό ταξίδι αισθήσεων… επί σκηνής – Γερμανικά σε κίνηση με μουσική, παιχνίδια ερωτήσεων κ.α.
17:00 - Το Glossomobil σας προσκαλεί σε ένα μαγικό ταξίδι αισθήσεων… επί σκηνής – Γερμανικά σε κίνηση με μουσική, παιχνίδια ερωτήσεων κ.α.

Σάββατο, 6 Δεκεμβρίου
11:30 - Νεανικό Χορωδιακό Σύνολο της Δημοτικής Μουσικής Σχολής Σοφάδων
12:30 - 2 Συναχωμένοι Πιγκουίνοι – Από την ομάδα Αερόπλοιο – Μια εορταστική παράσταση γεμάτη με ήχους και τραγούδια Χριστουγέννων
13:30 - Διαπολιτισμικό Γυμνάσιο Εύοσμου - Χορωδία
14:00 - Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Ν.Βρασνών - Παραδοσιακοί χοροί
16:00 - Ζωγραφίζω σε σεντόνια – διαδραστικό εργαστήρι από την Coco-Mat – Συμμετέχουν τα εικαστικά εργαστήρια της πόλης
17:00 - 2η Χριστουγεννιάτικη Χορωδιακή Συνάντηση – Συμμετέχουν χορωδίες από όλη την Ελλάδα
17:00 - Σ.Ε.Ο. – Ζωηρά Οδηγικά Παιχνίδια

Κυριακή, 7 Δεκεμβρίου
2η Χριστουγεννιάτικη Χορωδιακή Συνάντηση

Δευτέρα, 8 Δεκεμβρίου
18:30 - Ταχυδακτυλουργοί και μάγοι

Τρίτη, 9 Δεκεμβρίου
18:30 - Διαδραστικό εργαστήρι κατασκευών

Τετάρτη, 10 Δεκεμβρίου
18:30 - Show με ταχυδακτυλουργικά κόλπα
19:30 - Οι μασκότ του Μύλου διασκεδάζουν τους μικρούς μας φίλους

Πέμπτη, 11 Δεκεμβρίου
17:30 - Christmas photo booth props!! – Διαδραστικό εργαστήρι κατασκευών από το Σαν Παραμύθι
18:30 - Αθλητικός Γυμναστικός Σύλλογος TAE KWON DO Τρικάλων
19:00 - Χορός που όλους τους χωρεί – ΤΕΦΑΑ Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Παρασκευή, 12 Δεκεμβρίου
17:15 - Χριστουγεννιάτικο Όνειρο από την Σχολή χορού Επί Σκηνής

Σάββατο, 13 Δεκεμβρίου
11:30 - Απολλώνιο Μουσικό Κέντρο Τυρνάβου
12:00 - Mr & Mrs Bubble
12:30 - Μπορώ και Χωρίς Αυτά της Ε.Νταβλάμάνου - Βιβλιοπαρουσίαση
13:30 - Σύλλογος Γρεβενιωτών Θεσσαλονίκης – Παραδοσιακοί Χοροί
14:00 - Πανκαλαβρυτινός Σύλλογος Πάτρας – παιδικό χορευτικό
17:15 - Μικτή Χορωδία Φιλόμουσων Πρώτης Σερρών ¨Η Πρόοδος¨ - Αφιέρωμα στον Μάνο Χατζιδάκη
18:00 - Mr & Mrs Bubble
18:00 - Η Μαγεία των Χριστουγέννων από την Dance Art Natalie
19:00 - Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 7ου Γυμνασίου Τρικάλων – Μοντέρνοι Χοροί
19:30 - Δημοτικό Ωδείο Ελασσόνας - Παιδική Χορωδία
20:30 - Μελωδική Κιβωτός – Παραδοσιακή Χορωδία

Κυριακή, 14 Δεκεμβρίου
11:00 - Ο Ιππικός Σύλλογος Τρικάλων Βουκεφάλας σας περιμένει να φωτογραφηθείτε με τα πανέμορφα άλογα τους
11:00 - Πολιτιστικός Αθλητικός Σύλλογος Χοροστάτες Λαμίας – Παραδοσιακοί χοροί και δρώμενα Χριστουγέννων
11:30 - Φιλαρμονική Δήμου Τυρνάβου
12:00 - Σχολή χορού Χοροτέχνειο Χορτιάτη Θεσ/νικης
12:30 - Σχολή Χορού Χαλικιά Θεσ/νικης
13:15 - Παιδική Χορωδία Δημοτικού Ωδείου Καρδιτσας
13:45 - Χορευτικό τμήμα ενηλίκων Ασβεστοχωρίου Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη Θεσ/νικης
17:00 - Ποντιακός Σύλλογος Καστανά ¨Ο Αμάραντον¨
17:15 - Ποντιακός Σύλλογος Φιλύρου
17:30 - Σύλλογος Οσσαίων Η Αγία Κυράννα Θεσ/νικης – Χοροί της Μακεδονίας
18:30 - Μουσικό Σχολείο Καρδίτσας – Σύνολα Ελληνικής Μουσικής
19:30 - Trik Band – funk, blues, jazz, swing, latin

Δευτέρα, 15 Δεκεμβρίου
18:00 - Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Αγναντερού – Παραδοσιακοί χοροί
18:30 - Show με ταχυδακτυλουργικά κόλπα

Τρίτη, 16 Δεκεμβρίου
19:00 - O αγαπημένος τραγουδιστής της νεολαίας STAN σε ένα live που θα μείνει αξέχαστο

Τετάρτη, 17 Δεκεμβρίου
18:00 - Κάθε Αστέρι μια Ευχή – από το ΚΔΑΠ Σταθμός
19:00 - Active fitness & Antistress club - Zumba kids, pilates, yoga body pump

Πέμπτη, 18 Δεκεμβρίου
17:15 - Οι Ακάλαντοι από το Θεατρικό Εργαστήρι Δήμου Πύλης - Σία Φαράκη & Μορφωτικός Σύλλογος Φήκης, Τμήμα Πηγής
18:00 - Μουσικοχορευτικά δρώμενα από το ΚΔΑΠ Φρούριο
19:00 - Παιχνιδιστής της Στέγης – Παιχνίδια δημιουργικότητας μέσα από τις τέχνες – Σβούρα Σβούρα & UPMESS

Παρασκευή, 19 Δεκεμβρίου
17:15 - Αγέλαστη Πολιτεία- χοροθέατρο από το ΚΔΑΠ Ομόνοια
18:00 - Stadium Fitness Club Καλαμπάκας – Zumba kids, fitness…
19:00 - Πολυφωνικό Ωδείο Καρδίτσας – Rock μπάντα και χορωδία
20:00 - party με τους Greenity Jewellz

Σάββατο, 20 Δεκεμβρίου
10:30 - Πολιτιστικός & Μορφωτικός Σύλλογος Αγίας Μονής – Παιδική χορωδία
11:00 - Πολιτιστικός Σύλλογος Φωτάδας – Δημοτικοί Χοροί
11:30 - Χριστουγεννιάτικη παράσταση από το Κ.Ξ.Γ. Play and Learn Together
12:30 - Εκπολιτιστικός Σύλλογος Θρακών Βόλου – Χοροί Θράκης
13:30 - ΚΑΠΗ Βασιλικού Δήμου Χαλκιδέων & Πολιτιστικός Επιμορφωτικός Σύλλογος Βασιλικού
14:00 - Κέντρο ΑΜΕΑ Σωτήρ Θεσ/νικης
17:00 - ¨Ο Νέος Χρόνος¨ από το Θεατρικό εργαστήρι ΧΟΤ
17:30 - Χορευτικός Όμιλος Τρικάλων - Μοντέρνοι χοροί
18:00 - Η ομάδα Circus Dayz – λευκοί ξυλοπόδαροι
18:30 - Goldance Academy σχολή χορού Κέρκυρας – Χορογραφίες Cheerleading & Hip Hop
19:00 - Φοίνικας – Χορωδία ενηλίκων
19:30 - Η επαγγελματική ομάδα Vive Bailando Καλαμάτας παρουσιάζει ένα μαγευτικό χορευτικό show
20:30 - Ab Fab Dancers

Κυριακή, 21 Δεκεμβρίου
11:00 - Χριστουγεννιάτικες Μελωδίες από την Χορωδία του 3ου Δημοτικό Σχολείο Τρικάλων
12:00 - Η ομάδα Circus Dayz – λευκοί ξυλοπόδαροι
12:00 - Σχολή Χορού Μελίνας Τσόγκα – Κλασσικό μπαλέτο
13:00 - Σύλλογος Ν.Μουδανιών Απάμεια – Παιδικό χορευτικό & Μικτό ενηλίκων
13:30 - Goldance Academy σχολή χορού Κέρκυρας
14:00 - Γυμναστήριο Oxygen Καρδίτσας
17:00 - TAE KWON DO Dance από τον ΣΟΑΤ
17:30 - Σχολή χορού Τρίκκη
18:15 - Σχολή χορού Τέρψις
19:30 - Let's Dance the dancing Academy – Μουσικοχορευτικό show

Τρίτη, 23 Δεκεμβρίου
18:00 - Action Gym & Dance
19:00 - Live με τους White Cinnamon – σε ρυθμούς Jazz & Pop
20:00 - Ο DrBou ξεσηκώνει σε ρυθμούς rap

Τετάρτη, 24 Δεκεμβρίου
12:00 - Το καλικατζαράκι των Χριστουγέννων – διαδραστική αφήγηση παραμυθιού από την Σία Φαράκη
13:00 - Θεατρικό Εργαστήρι Πύργου
17:15 - O Καραγκιόζης γραμματικός - Θέατρο Σκιών από τον Α.Ραγιά
18:30 - Revvo και Δολλας σε ένα αξέχαστο live Pop/Rnb
19:30 - Έντεχνο & λαϊκό πρόγραμμα από την Έλενα Κωνσταντάκου

Πέμπτη, 25 Δεκεμβρίου
12:00 - Show με τεράστιες σαπουνόφουσκες
17:00 - Μέρες Παραμυθιού – ¨Στο χοροστάσι των αερικών και στις σπηλιές των δράκων¨ αφήγηση από την Μ. Κατσανούλη
18:30 - Live με τους Rock & Lace
20:00 - Βραδιά ελαφρολαϊκού τραγουδιού

Παρασκευή, 26 Δεκεμβρίου
11:30 - Ο Ποιητιτής και οι μύθοι που σκάρωσαν παραμύθι – από την θεατρική ομάδα Σχοινί Κορδόνι
13:00 - Η Χριστουγεννιάτικη μπουγάδα από τα Ανεμοσκορπίσματα
17:00 - Μέρες Παραμυθιού - ¨Το Πανωφόρι¨ αφήγηση από την Ανθή Θάνου, μουσική Αλέξης Μακρής
18:00 - Χορευτικός Όμιλος Περιβολίου Κέρκυρας – Μαζορέτες
18:30 - Live - Κύμα the band
19:30 - Starmata band – Κλασικό και ελληνικό ροκ

Σάββατο, 27 Δεκεμβρίου
11:30 - ΑΠΣ Τρίκαλα – Ελληνορωμαϊκή πάλη επί σκηνής
12:30 - Ο Ποιητιτής και οι μύθοι που σκάρωσαν παραμύθι
17:00 - Μέρες Παραμυθιού - ¨Θα σου πω ένα παραμύθι, θα σου πω κι ένα τραγούδι…¨ αφήγηση από την Νίκη Κάπαρη, μουσική Γιάννης Ψειμάδας
18:00 - Μια ιστορία ξανά – θεατρική παράσταση από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Μεγαλοχωρίου
19:00 - Ένωση Ποντίων Ωραιοκάστρου & Φίλων - Χορωδία
19:30 - Απόστολος Γουγουλάκης Live

Κυριακή, 28 Δεκεμβρίου
11:30 - Το καλικατζαράκι των Χριστουγέννων – διαδραστική αφήγηση παραμυθιού από την Σία Φαράκη
12:00 - Ένωση Ποντίων Ωραιοκάστρου & Φίλων – Χοροί του Πόντου
12:30 - Βράβευση Διαγωνισμού συγγραφής παραμυθιού 2013
13:00 - Human Chess από την Σκακιστική Κίνηση Τρικάλων
17:00 - Μέρες Παραμυθιού - ¨ Παραμύθια και ιστορίες για την αγάπη¨ αφήγηση από την Σοφήλια Τσορτέκη
18:00 - Κέντρο Λαογραφικής Έρευνας Απόλλων –Παραδοσιακοί χοροί
19:00 - H Σχολή των Μεγάλων Επιτυχιών "Burn the Floor" έρχεται από την πόλη της Λάρισας για να παρουσιάσει ένα πλούσιο μουσικοχορευτικό πρόγραμμα.
20:30 - Μουσική βραδιά με τον Θέμη Σαμαντζή

Δευτέρα, 29 Δεκεμβρίου
11:00 - O Μύλος των Ξωτικών και η ΦΛΟΓΑ διοργανώνουν μεγάλη φιλανθρωπική εκδήλωση με χορό, graffiti και πολλές εκπλήξεις
14:00 - Βράβευση των νικητών του αγώνα δρόμου ¨Τρέχω κι εγώ σαν ξωτικό¨ από τον Σύλλογο Δρομέων Τρικάλων
17:00 - Μέρες Παραμυθιού - ¨ Οι Καλικάντζαροι κι ο μύλος τους¨ αφήγηση από την Κρυσταλλία Μακατού
18:00 - Οι Ακάλαντοι – Θεατρικό εργαστήρι Δήμου Πύλης – Σία Φαράκη και Μορφωτικός Σύλλογος Φήκης, Τμήμα Φήκης
19:00 - Οι παίκτες της ομάδας μπάσκετ Aries Trikala BC φωτογραφίζονται με τους μικρούς μας φίλους και μοιράζουν αυτόγραφα
19:30 - Live με την Κων.Πάλλα

Τρίτη, 30 Δεκεμβρίου
11:30 - Καλικαντζούρα – Καλλιτεχνικό εργαστήρι κατασκευής στολιδιών από ανακυκλώσιμα υλικά
17:00 - Καλλιτεχνικό εργαστήρι Καλικαντζούρα
18:00 - Ο Μολυβένιος στρατιώτης από το θεατρικό εργαστήρι Επί Σταγών
19:00 - Live με το νεανικό συγκρότημα The Led
20:00 - Live από το συγκρότημα Whatever

Τετάρτη, 31 Δεκεμβρίου
12:00 - Ταχυδακτυλουργοί σε ένα μαγικό show

Πέμπτη, 1 Ιανουαρίου 2015
12:30 - Live saxophone με τον Α.Ντόντο
18:00 - Το δέντρο που έδινε, του Σίλβερστάιν – Παράσταση με χρήση κούκλας Marotte από τις Β.Φαγκρίδα και Β.Γουλοπούλου και η μικρή Κ.Μαγκλάρα
19:00 - Το νεανικό συγκρότημα On Air σε ένα live pop & rock

Παρασκευή, 2 Ιανουαρίου 2015
12:00 - Το καλικατζαράκι των Χριστουγέννων – διαδραστική αφήγηση με την Σία Φαράκη
17:30 - Dance Club Larissa – Οι δάσκαλοι Richard Szilagui & Ε.Γιανναράκη του Dancing with the Stars σε ένα μαγευτικό χορευτικό show
19:00 - Βραδιά έντεχνης μουσικής με τους Μ.Κρανιά & Χ.Κιτσόπουλο

Σάββατο, 3 Ιανουαρίου 2015
12:00 - Το δέντρο που έδινε του Σίλβερστάιν – Παράσταση με χρήση κούκλας Marotte
17:30 - ΚΑΠΗ Φανερωμένης – Παραδοσιακοί χοροί
19:00 - Live με τους Trokadoroi

Κυριακή, 4 Ιανουαρίου 2015
12:00 - Οι Ακάλαντοι – Θεατρικό εργαστήρι ΕΛΟΚ – Σία Φαράκη
13:00 - Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίας Μαρίνας Βέροιας
17:30 - Πολιτιστικός & Λαογραφικός Σύλλογος ΑΚΡΙΤΕΣ – Δρώμενα Δωδεκαημέρου
19:30 - ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ


0 σχόλια:

Διαφήμιση

Φόρμα επικοινωνίας

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

Μείνετε ενημερωμένοι μαζί μας...

Ακολουθήστε το LarissaKid
LarissaKid LarissaKid LarissaKid LarissaKid LarissaKid
Γραφτείτε στο newsletter...
© 2014 LarissaKid. WP Mythemeshop
Powered by Blogger.
back to top